Útulnou mini chaloupku postavili za rekordní 4 dny

Mini domečky na kolech jsou trendem nejen ve světě, ale také na Slovensku.
Autorem tohoto je Slovák Tomáš Némethy, který má za sebou již několik podobných projektů. Zrealizovat je přitom dokáže v rekordně krátké době. Jinak to nebylo ani v tomto případě. Za 85 hodin stihl vyrůst malý, pohodlný a účelný mobilní domeček.

Co nejjednodušší údržba
Hlavním motivem celého projektu bylo vytvořit domeček, který bude nenáročný na údržbu – tak, aby se dal s minimální péčí užívat během celého roku. To předurčilo výběr materiálů jako PVC, OSB desky a polystyren, tedy materiálů lehkých, pevných a tepelně izolačních. Takové materiály použil Tomáš na stavbu mini domečku vůbec poprvé, dosud tvořil převážně ze dřeva.

Interiér inspirovaný severem
Při zařizování interiéru se Tomáš inspiroval švédským designem. Chaloupku se snažil zařídit prakticky, ale zároveň stylově. Bílá a žlutá v kombinaci se dřevem spolu příjemně harmonizují a vnášejí do interiéru pocit tepla. Sám si vyrobil také bio krb s cihlovým obkladem, který chatku nejen vytápí, ale zároveň vytváří i specifickou atmosféru. Nechybí ani elektřina, domek je však třeba napojit pomocí prodlužovacího kabelu do elektrické sítě (případně použít elektrocentrálu).

Dřevo je dřevo
„Nejblíže se opět plánuji vrátit k mému oblíbenému materiálu – dřevu. Už teď sháním další přívěs, na kterém postavím krásnou oravskou dřevěničku s malými okénky,“ říká Tomáš. A my se na tento projekt už teď těšíme.

Nejnovější články

Další články autora